İptal ve İade Politikası

İADE PROSEDÜRÜ

Alıcının, alıcı kaynaklı yanlış ürün alımı, beğenmeme ve cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir ve varsa yararlanmış olduğunuz kampanya kapsamı dışına alınarak, kargo ve kapıda ödeme ücretleri vs. kesilerek ücret iadeniz gerçekleşmektedir.

İade işlemleri:

akbayoto.com'dan yapacağınız tüm ürünleri 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun 3/e md. si gereği tüketici konumunda olan Alıcı Satış sözleşmesinin cayma hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ürün araca takılmadığı takdirde ambalajı ile birlikte kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir.

Tüketicinin “sebep göstermeksizin cayma hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 (yedi) gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 (yedi) günü aşan sürelerde üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Bu sürede gerçekleştirilen inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre verilememektedir.

İade etmek için talep ettiğiniz ürünün satın alındığı gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Motor yağları ve benzeri sıvı ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kapakları açılmamış olması gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün kendisi, kutusu ve ambalajı gönderildiği gibi hatasız olması gerekmektedir.

Satış faturasının aslı olmadan iade işlemi yapılamaz.

Faturanızın firma adına kesilmesi durumunda, ürün iadesi için iade faturası gerekmektedir.

Ödediğiniz bedelin, ileriki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde düzenlemesi yapılacaktır.

Yukarıda sözü edilen memnuniyet çerçevesindeki iade işlemleri aşağıdaki durumlarda yapılamamaktadır.

Bizim tarafımıza bilgi verilmeden iade işlemi yapılamamaktadır.

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün kutusunda herhangi bir yırtık, ezik, darbe olması durumunda veya ürünün orijinal ambalajı olmadığı takdirde, ürünün iadesi yapılamamaktadır.

Elektrik malzemelerin deneme-yanılma yöntemiyle kullanılmasını önlemek amacıyla, iadesi yapılamamaktadır.

Firmamızdan kaynaklanan yanlış gönderilerde ve satılan üründe fabrikasyon hatası olması durumunda, Satılan ürünün nakliyat esnasında zarar görmesinde iade sağlayabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ve hata satıcı kaynaklı ise ürünler MNG VE YURTİÇİ KARGO ile gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Aksi taktirde iade ürünlerin kargo ücreti alıcıdan tahsil edilecektir.

4822 sayılı kanunla, değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur.

Mesafeli satış çeşidi olan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 7 gün içinde cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.

Mesafeli satışta cayma hakkının kullanılabilmesi Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen koşulların oluşması gerekir.

akbayoto.com gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.

Notlar

İADE KARGOLARINIZI YURTİÇİ KARGO MUSTAFA AKBAY ADINA GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

İADE KARGONUZ GELDİĞİNDE SATIŞ TEMSİLCİLERİMİZ SİZLERE ULAŞARAK İADENİZLE ALAKALI YARDIMCI OLACAKTIR.

ÜCRET İADESİ, İADE EDİLEN ÜRÜN TARAFIMIZA ULAŞTIĞI ZAMAN ANINDA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. İADE ÜCRETİNİN TARAFINIZA ULAŞMASI BANKANIZIN İŞLEM SÜRESİNE GÖRE DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİN HASARLI OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMEK ADINA KARGO FİRMASINDAN ÜRÜNÜ ALIRKEN KARGO GÖREVLİSİNİN YANINDA KUTU AÇILIMI YAPMADAN ÜRÜNÜ TESLİM ALMAMALISINIZ. KARGO DA HERHANGİ BİR HASAR VAR İSE HASAR TESPİT TUTANAĞI TUTTURARAK ÜRÜNÜ TESLİM ALMADAN İADE GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

YURTİÇİ KARGO İADE KODU: 346910451

MNG KARGO İADE KODU: 582268736